Samsun Merkez Araç Kiralama

Samsun merkez araç kiralama ile birlikte gezebileceğiniz sayısız güzelliklere sahiptir. Samsuna gelme nedeniniz ne olursa olsun kendinize birkaç gün ayırdığınız da şehrin güzelliklerini keşfederek güzel ve kaliteli zaman geçirebilirsiniz. 

Samsun Kızılırmak nehrinin oluşturduğu, Çarşamba Ovasının verimli arazisine kurulmuş olan bir şehrimizdir. Muhteşem bir doğası olan Samsun’un güzelliğini doğal manzarası size kısaca özetleyebilir.  

Samsun merkez araç kiralama hizmeti aldıktan sonra Samsun’da nerelere gidebilirim diye düşünürseniz aşağıda sizin için gidebileceğiniz yerlerden bazılarını sıraladık. 

Samsun Gezilecek Yerler 

Samsun’a kendi aracınız olmasa bile uçakla gelebilir ve Samsun havalimanı araç kiralama hizmeti alarak gideceğiniz yere kesintisiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı 

Samsun denildiğinde ilk akla gelenlerden olan Bandırma Vapuru, Atatürk’ün bıraktığı en güzel armağanlardan bir tanesidir. Atatürk’ü İstanbul’dan Samsun’a ulaştıran bu vapur aynı zamanda Milli Mücadelenin de en önemli simgeleri arasında yer alır. Samsun’a gittiğinizde nereden başlamalısınız denildiğinde burası sizin başlama noktanız olabilir. 

Samsun Atatürk Anıtı - Onur Anıtı ve Atatürk Parkı 

Samsun’da yine gitmeniz gereken yerlerden birisi de Atatürk Anıtıdır. Şehrin önemli simgelerinden olan anıt, Atatürk’ün Samsun’a a il geldiği yerdedir. Anıtın en önemli özelliklerinden birisi halkın kendi arasında para toplayarak yaptırmasıdır. Yüksekliği 8.85 metre olan anıt oldukça heybetli bir görüntüye sahiptir.  

Amazon Köyü ve Amazon Adası 

Samsun denildiğinde akla gelenlerden birisi de Amazon köyüdür. Bu köy karadeniz bölgesinde yaşadığı iddia edilen savaşçı kadınların kabilelerinin bulunduğu yer olarak tanınır. Köy içinde balmumu heykelleri bulunur.  Yunan mitolojisinde adından çok söz edilen amazon kadınlarının yaşadığı yerleri gidip görebilirsiniz. 

Akdağ Kayak Merkezi 

Samsun merkez araç kiralama hizmeti aldıktan sonra şehre 7 kilometre uzaklıkta bulunan Akdağ Kayak Merkezine gidebilirsiniz. Kışın Samsun’a gelmeyi planlıyorsanız burası kesinlikle doğru bir tercih olacaktır. 

Kabaceviz Şelalesi 

Samsun’ a gittiğinizde görmeniz gereken yerlerden birisi de Kabaceviz Şelalesidir. Yaklaşık 60 metre yükseklikten den suya bakarak huzur bulabileceğiniz gibi bölgede kiraladığınız aracınızla kamp yapmanız da mümkün. Harika gezi noktalarının bulunduğu kamp alanında güzel zaman geçirebilirsiniz. 


WhatsApp Viber call